Klitorodini Belirtileri ve Nedenleri

Klitorodini Belirtileri ve Nedenleri
Yakın zamanda vip Göztepe escort olarak klitoriste ağrı veya hatta bölgede şişlik fark ettiyseniz, Klitorodini hastası olduğunuz sonucuna varmış olabilirsiniz. Bu durum, kadınlarda vulvar bölgede kronik ağrı hissi olan Vulvodini'nin bir formu olarak bilinir. Bu nedenle klitorodini, klitoris bölgesinde merkezlenen ve başka durumların bir belirtisi olabilen veya farklı nedenlere sahip olabilen ağrı olarak bilinir.

Klitorodini Belirtileri


Klitorisin binlerce siniri vardır, bu da bu organı son derece hassas ama aynı zamanda kırılgan yapan şeydir. Fiziksel temas olduğunda clitorodynia belirtileri her zaman daha akut olacaktır. Klitorodini olup olmadığını bilmek için aşağıda belirtilen semptomların çoğuna sahip olmalısınız:

Cinsel ilişki sırasında klitoriste ağrı

Klitorisin zonklaması ve şişmesi

Özellikle geceleri yanma hissi

İdrar yapma zorluğu

Klitorodini Nedenleri


Yukarıda bahsettiğimiz gibi, hem başka bir hastalığın belirtisi hem de başka bir durumun sonucu olabileceğinden, klitorodini kapmış olmanızın birçok nedeni olabilir. Klitortodiniye sahip olmanızın olası tüm nedenlerine daha yakından bakalım.

Keratin inci oluşumu

Bildiğiniz gibi, klitoris bir prepusun içinde gizlidir ve bir kadının uyarılmasıyla görünür hale gelir. Bazen, klitoris ile prepisyum kapağı arasındaki alanda Keratin incileri birikerek bir tür tahıl benzeri birikim oluşturabilir. Bu, cildinizin dokusunun Epitel tabakasında oluşacaktır.

Vestibulodini

Clytorodinia ayrıca sıklıkla vajinanın vestibüler girişini etkileyen başka bir Vulvodini türü olan Vestibulodini'nin bir belirtisi olabilir. Yağlamanın bu bölgedeki bezler tarafından yaratıldığı gerçeği, eğer Vestibulodynia'dan muzdaripseniz, klitorisinizin yağlama eksikliğinin sonuçlarına maruz kalabileceği anlamına gelir.

Liken sklerozus

Bu, aşırı aktif bir bağışıklık sistemi tarafından tetiklenen dermatolojik bir durumdur. Bu cilt durumu, menopoza giren kadınlarda oldukça yaygındır.

Liken planus

Amerikan Dermatoloji Akademisi'ne göre bu cilt rahatsızlığı birden fazla yerde ortaya çıkabilir. Küçük kabarcıklar topikal olarak oluşacaktır ve buna alerji, stres veya viral bir enfeksiyon neden olabilir.

Çoklu skleroz

Klitodiniye sahip olmanızın bir başka nedeni de gelişiyor olmanız veya multipl sklerozunuz olmasıdır. Bu hastalığa bağlı olarak omurilikte oluşan lezyonlar cinsel ilişki sırasında vazokonjesyonu önleyebilir ve uzun vadede bu duruma neden olabilir.

Bel fıtığı

Omuriliği koruyan omurlar arasındaki dokular aşınırsa, vücudun diğer sistemlerini birbirine bağlayan omurilik sinirlerine baskı yapabilir. Roma Sapienza Üniversitesi'nden doktor Franco Postacchini'ye göre, lumbosakral sinir kökleri bu durumdan etkilenirse, vücudun parasempatik sistemi de etkilenecek, bu da klitorisin vazodialasyonunu etkileyecektir.

Travma

Farklı travma türleri, klitorisin düzgün işlevini etkileyebilir ve böylece Klitorodini üretebilir. Örneğin, vajina yoluyla doğum yapmış veya bölgede ameliyat olmuş kadınlar, pudelendal sinirin veya pudelendal sinirin dorsal klitoryal dalının yaralanmasına maruz kalmış olabilir.